Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubańscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który ukradł kasetkę z pieniędzmi ze stoiska na jarmarku

20-latek, który podczas trwającego lubańskiego jarmarku wielkanocnego, ukradł kasetkę z pieniędzmi lokalnemu wystawcy, został zatrzymany zaraz po zdarzeniu. Mundurowi odzyskali część pieniędzy oraz zabezpieczyli przedmioty, które młody mężczyzna zdążył już kupić w lombardzie. W trakcie zatrzymania kryminalni ujawnili przy nim narkotyki. Podejrzany usłyszał już zarzut i grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Skuteczność policyjnych działań w dużej mierze zależy od bardzo dobrego rozpoznania terenu oraz zdobytego w trakcie służby doświadczenia. Właśnie takie zaangażowanie miała miejsce podczas działań związanych z kradzieżą sporej sumy pieniędzy ze stoiska podczas jarmarku wielkanocnego w Lubaniu.

Niezamknięta kasetka z kwotę 5500 . usytuowana była w środkowej części stołu, na którym wystawione zostały produkty do sprzedaży. Jak ustalono już wtedy wystawca był obserwowany przez mężczyznę, który wykorzystując dogodny moment skradł pieniądze po czym oddalił się z miejsca, to świadek zdarzenia poinformował o całej sytuacji niczego nie podejrzewającego wystawcę.

Natychmiast w poszukiwanie sprawcy zaangażowali się lubańscy kryminalni, przy wsparciu policjantów prewencji. Mundurowi rozpoczęli działania operacyjne, sprawdzając każdy szczegół. Po kilku godzinach kryminalni zatrzymali podejrzanego. Podczas sprawdzenia policjanci ujawnili przy nim woreczek z narkotykiem. Po zbadaniu testerem narkotykowym i zważeniu okazało się, że jest to 19 porcji metamfetaminy. 20-letni mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu kradzieży oraz posiadania narkotyków, grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki zaangażowaniu lubańskich kryminalnych i czujności świadka zdarzenia sprawca kradzieży nie uniknie odpowiedzialności karnej.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Film Lubańscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który ukradł kasetkę z pieniędzmi ze stoiska na jarmarku

Opis filmu: opis filmu w załączonej deskrypcji

Pobierz plik Lubańscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który ukradł kasetkę z pieniędzmi ze stoiska na jarmarku (format mp4 - rozmiar 30.61 MB)

Powrót na górę strony