Policyjne warsztaty przygotowujące do egzaminu potwierdzającego posiadanie tytułu ratownika
Miniony tydzień w dolnośląskiej komendzie wojewódzkiej upłynął pod znakiem ratownictwa. W trzech edycjach warsztatów, pod czujnym okiem instruktorów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy i Zespołu ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy KWP we Wrocławiu, 22 policjantów-ratowników przygotowywało się do egzaminu potwierdzającego posiadanie tytułu ratownika.
W trakcie prowadzonych warsztatów funkcjonariusze mieli okazję przećwiczyć najczarniejsze scenariusze, jakie można sobie wyobrazić na gruncie udzielania pomocy osobom poszkodowanym. W każdym z symulowanych działań policyjni ratownicy reprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Przyglądając się z uznaniem wykonywanym czynnościom i obserwując doskonałą współpracę w zespołach ratowniczych, jesteśmy przekonani, że nasi koledzy oraz koleżanki, służący na co dzień w granatowym mundurze, w realnej walce o zdrowie i życie ludzkie staną na wysokości zadania.
Po egzaminacyjnych emocjach przyszedł czas na chwilę świątecznego odpoczynku, jednak zaraz po Świętach Wielkiej Nocy pełni sił i zapału szykujemy się do kolejnych edycji warsztatów oraz szkoleń, bo ratownictwo to nasza pasja, a profesjonalne udzielanie pomocy osobom jej potrzebującym, to jeden z głównych priorytetów dla każdego policjanta.
Pamiętajmy, że podstawy udzielania pierwszej pomocy powinniśmy znać wszyscy, ponieważ w przypadku nagłego zatrzymania krążenia i braku oddechu każda sekunda jest niezmiernie ważna. Musimy mieć świadomość, że ratunek dla ludzkiego życia bardzo często jest w zasięgu naszych rąk, a najwięcej takich sytuacji dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu. Nie bójmy się - udzielajmy pomocy osobom potrzebującym!
podkom. Przemysław Ratajczyk
Źródło: mł. asp. Wiktor Fedorczuk
Zespół ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy KWP we Wrocławiu