Bieżące informacje

Sprawca kradzieży rozbójniczej w rękach policjantów

Data publikacji 02.04.2024

Policjanci zatrzymali 37-latka, który dokonał kradzieży rozbójniczej. Sprawca chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego przedmiotu wyrwał się pracownikowi ochrony, któremu również groził użyciem przemocy. Zadysponowani na miejsce policjanci dokonali zatrzymania sprawcy. Legitymowanie potwierdziło, że 37-latek posiada już na swoim koncie podobne czyny. Policjanci przypominają, że jeśli sprawca kradzieży, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży używa przemocy, odpowiada za przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia.

W miniony piątek (29 marca) obsługa jednego z jaworskich sklepów spożywczych zaalarmowała Policję o użyciu przemocy wobec pracownika ochrony przez klienta sklepu, który dokonał kradzieży towaru.

Monitoring sklepowy zarejestrował bowiem jak mężczyzna wyjmuje z opakowania zestaw biżuterii ozdobnej, którą umiejętnie ukrył. Następnie mężczyzna udaje się w kierunku linii kas, które przekracza i wychodzi na zewnątrz. Czujność pracownika ochrony pozwoliła na szybką i zdecydowana reakcję. Jednak chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego przedmiotu sprawca wyrwał się pracownikowi ochrony, któremu również groził użyciem przemocy.

W tym dniu całe starania sprawcy poszły na marne gdyż zadysponowani na miejsce w analogicznym czasie policjanci dokonali jego zatrzymania. Przeprowadzone legitymowanie potwierdziło, że sprawcą jest 37-letni mężczyzna. Sprawdzenie danych w policyjnych systemach potwierdziło również jego bogatą przeszłość. Jak ustalono na swoim koncie posiadał już podobne czyny.

I tak wprost ze sklepu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a pomimo tego, że wartość skradzionego towaru opiewa na kwotę kilkunastu złotych to 37-latek odpowie nie za wykroczenie lecz za przestępstwo, jakim jest kradzież rozbójnicza. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony