Bieżące informacje

Jechał na aktywnych zakazach, bez zapiętych pasów i włączonych świateł. Na domiar złego okazało się, że jest poszukiwany

Data publikacji 02.04.2024

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, który kierował samochodem osobowym nie stosując się do aktywnych sądowych zakazów. W trakcie kontroli policjanci dość szybko potwierdzili, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Powodem kontroli drogowej był brak zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz włączonych świateł mijania.

W niedzielę wielkanocną (31 marca) funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole na terenie całego powiatu. W toku prowadzonych czynności około godziny 11: 00 w miejscowości Spalona zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowym marki Audi, którego kierujący poruszał się bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz włączonych świateł mijania.

Przeprowadzone legitymowanie potwierdziło, że 31-letni mieszkaniec powiatu prochowickiego, posiada dwa aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Jednak nie był to jedyny problem mężczyzny. Policyjna baza danych jednoznacznie wskazała, że od pewnego czasu mężczyzna jest osobą poszukiwaną celem odbycia kary pozbawienia wolności za dokonane uprzednio czyny. Na tej podstawie 31-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za złamanie sądowych zakazów oraz za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. Niestosowanie się do sądowego zakazu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony