Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania policjantów z uczniami dolnośląskich szkół średnich. Być może to zawód właśnie dla Ciebie

Policjanci z jaworskiej i lubańskiej komendy odwiedzili tegorocznych maturzystów w swoich miastach. Funkcjonariusze opowiadali o pracy w naszej formacji i procedurze rekrutacyjnej. Szczegółowo omawiali każdy wydział czy jednostkę. Być może wśród uczniów są tacy, którzy znajda miejsce dla siebie właśnie wśród nas.

Rynek pracy oferuje wiele ciekawych ofert młodym ludziom rozpoczynającym swoją drogę zawodową. Policjanci oferują interesującą i pełną nowych doświadczeń służbę. Oczekującą profesjonalnego podejścia do obowiązków służbowych i zaangażowania. Pracę dającą stabilizację finansową oraz możliwość rozwoju i awansu.

Jaworscy i lubańscy policjanci zawitali do szkół średnich w swoich miastach, aby zachęcić tegorocznych maturzystów, by spróbowali swoich sił w formacji mundurowej.

Funkcjonariusze przedstawili zalety i walory policyjnego zawodu, tym samym zachęcając młodzież, by po skończeniu szkoły średniej wstąpili w szeregi policjantów. Uczniowie z Jawora z zaciekawieniem obejrzeli także filmy promujące zawód policjanta, które zrealizowane zostały przez funkcjonariuszy tamtejszej komendy.

Policjanci odpowiadali na szereg pytań oraz rozdawali ulotki z informacjami dla kandydatów do służby. Zainteresowani pracą w policji otrzymali informacje dotyczące wymagań, jakie należy spełnić oraz zostali poinformowani o procedurze kwalifikacyjnej, aby móc podjąć służbę w szeregach największej formacji mundurowej w kraju. Znaleźli się wśród uczniów tacy, którzy  zrobili pierwszy krok i wypełnili na miejscu kwestionariusze kwalifikacyjne.

Każdy z zainteresowanych mógł także naocznie zobaczyć sprzęty wykorzystywane w trakcie służby. Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt wykorzystywany na co dzień przez funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz walizka technika kryminalistyki kryjąca wiele ciekawych sprzętów. Uczniowie mogli także otrzymać na pamiątkę swoje odbitki linii papilarnych, a także zbadać stan trzeźwości urządzeniem bezdotykowym typu iBlow.

Życzymy wszystkim pragnącym zasilić policyjne szeregi powodzenia i wytrwałości w dążeniu do spełnienia swoich marzeń.

Przypominamy, że szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do Policji można uzyskać na stronie internetowej każdej komendy, a także osobiście w komórce kadrowej najbliższej Jednostki bądź Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu tel. 47 87 140 44, 47 87 148 56 lub 47 87 134 47.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Jaworze, KPP w Lubaniu

  • Policjanci podczas pogadanki
  • Policjantka bada stan trzeźwości
  • Prezentacja pobierania odcisków palców
  • Uczennica robi test na obecność narkotyków
  • Uczeń z ulotką
  • Uczniowie pobierają kwestionariusze
  • Uczniowie siedzący w ławkach podczas prezentacji
  • Uczniowie siedzący w ławkach podczas prezentacji
Powrót na górę strony