Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca chciał przekupić policjantów, został zatrzymany. Za wręczenie łapówki grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności

Data publikacji 05.04.2024

Bolesławiecka drogówka zatrzymała kierującego, który wręczył im łapówkę, żeby uniknąć odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna najpierw proponował mundurowym gotówkę w walucie obcej, a później położył ponad 2 tysiące złotych na podłokietniku w radiowozie, informując, że są to pieniądze za odstąpienie od czynności służbowych. Przypominamy, że takie postępowanie wyczerpuje znamiona przestępstwa zagrożonego kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu podczas nocnego patrolowania drogi krajowej nr 94 zatrzymali do kontroli pojazd osobowy kierowany przez 28-latka. Od mężczyzny od razu wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Nowogrodziec prowadził swój pojazd mając 2 promile alkoholu w organizmie.

Od początku interwencji 28-latek próbował namówić policjantów, żeby go puścili, bo nic się nie stało. Najpierw zaproponował mundurowym 5-6 tysięcy euro. Pomimo, że został poinformowany przez patrol, że proponowanie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi Policji to przestępstwo, mężczyzna brnął w to dalej. Na podłokietniku pomiędzy fotelami w radiowozie położył ponad 2 tysiące złotych i powiedział, że są to pieniądze dla policjantów za jego wypuszczenie.

Mężczyzna został zatrzymany, odpowie za wręczenie korzyści majątkowej, przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Ponadto 28-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, policjanci już zatrzymali jego prawo jazdy.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony