Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miliccy policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzionego laptopa

Data publikacji 08.04.2024

Mieszkaniec Milicza został zatrzymany przez policjantów pod zarzutem dokonania kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań w centrum miasta, skąd ukradł laptopa o wartości prawie 2500 złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które wróci do właściciela. Włamywaczowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do przestępstwa doszło w godzinach popołudniowych w piątek. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miliczu został powiadomiony, że ktoś siłowo wepchnął zamknięte drzwi i po ich uszkodzeniu wszedł do wnętrza mieszkania w samym centrum miasta. Sprawca z lokalu ukradł laptopa. Pokrzywdzony wycenił wartość skradzionego komputera na kwotę bliską 2500 złotych.

Miliccy policjanci po przyjęciu tego zgłoszenia niezwłocznie przystąpili do czynności mających na celu ustalenie i zatrzymanie włamywacza oraz odzyskanie skradzionego mienia. Jeszcze tego samego wieczora ustalili, że skradziony laptop znajduje się w jednym z miejscowych lombardów. Jednocześnie ustalili dane mężczyzny, który go sprzedał. Rankiem następnego dnia na ręce 47-letniego mieszkańca Milicza założone zostały policyjne kajdanki. Zatrzymany usłyszał już zarzut dokonania kradzieży z włamaniem.

Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony