Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pod wpływem narkotyków, a pasażer posiadał je przy sobie

Data publikacji 08.04.2024

Policjanci z legnickich oddziałów prewencji, pełniący służbę na terenie powiatu zgorzeleckiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym fordem. W toku prowadzonych czynności policjanci potwierdzili, że 41-latek poruszał się po drodze publicznej pod wpływem środków odurzających. Całej sytuacji z wewnątrz pojazdu przypatrywał się pasażer, który jak się szybko okazało miał też coś do ukrycia. Struże prawa przy 48-latku ujawnili woreczki strunowe wraz z zawartością w postaci marihuany oraz metamfetaminy.

W piątek 22 marca br., policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy pełnili służbę na terenie powiatu zgorzeleckiego. W toku prowadzonych czynności w miejscowości Zawidów kilka minut po godzinie 17: 00 uwagę mundurowych przykuł kierujący osobowym fordem, który na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie wykonał manewr skrętu i wjechał na pobliski parkingu. Na domiar złego w pośpiechu mężczyzna zatrzymał swój pojazd na miejscu parkingowym dla niepełnoprawnych.

W trakcie wykonywania czynności służbowych na zadawane przez mundurowych pytania kierowca odpowiadał w sposób nie zachowując logicznego ciągu wydarzeń. Ponadto jego zachowanie wskazywało na fakt, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających.

Przypuszczenia policjantów okazały się jak najbardziej trafne gdyż urządzenie pomiarowe potwierdziło, że 41-latek (mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego) poruszał się po drodze publicznej pod wpływem marihuany. W trakcie czynności mężczyzna potwierdził fakt, że rano palił marihuanę.

Całej sytuacji z wewnątrz pojazdu przypatrywał się pasażer, który jak się szybko okazało miał też coś do ukrycia. W toku prowadzonych czynności struże prawa przy 48-latku ujawnili dwa woreczki strunowe wraz z zawartością w postaci suszu roślinnego oraz krystaliczną substancją. Wykonane na miejscu badanie potwierdziło, że ujawniony susz to nic innego jak kilka porcji handlowych marihuany. Natomiast krystaliczna substancja to metamfetamina.

Na tej podstawie oboje mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni na teren jednostki Policji celem wykonania z ich udziałem czynności procesowych. Niebawem oboje mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

I tak 41-latek usłyszał już zarzut, a za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, zakaz prowadzenia pojazdów w tym wysoka grzywna. Ponadto 48-latkowi za posiadanie środków odurzających i psychoaktywnych grozi akara pozbawienia wolności do lat 3.

st. asp. Łukasz Porębski

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu
Źródło: SPPP w Legnicy

Film Kierował pod wpływem narkotyków, a pasażer posiadał je przy sobie

Opis filmu: opis filmu w załączonej deskrypcji

Pobierz plik Kierował pod wpływem narkotyków, a pasażer posiadał je przy sobie (format mp4 - rozmiar 46.9 MB)

Powrót na górę strony