Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Zdrowo na Sportowo” piłkarskie rozgrywki dla najmłodszych

W minioną sobotę (6 kwietnia) na boiskach stadionu w Oleśnicy odbył się turniej piłkarski „Zdrowo na Sportowo”. Dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny to okazja aby poprawić swoje umiejętności w rywalizacji z rówieśnikami z innych klubów. W turnieju wzięło udział 6 zespołów, które walczyły o najwyższą lokatę. Takie wydarzenie sportowe miało przede wszystkim na celu pokazać alternatywę na spędzanie wolnego czasu z dala od używek i uzależnień w trosce o zdrowie własne. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale a także duży zastrzyk wiedzy na temat zdrowego stylu życia.

W  sobotę 6 kwietnia na boiskach stadionu w Oleśnicy odbył się Turniej Piłki Nożnej pn. „Zdrowo na Sportowo” którego organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna i klub sportowy Pogoń Oleśnica. Celem imprezy było promowanie wśród dzieci i młodzieży zachowań korzystnych dla zdrowia oraz kształtowanie właściwych postaw wolnych od uzależnień w zakresie profilaktyki społecznej. Takie wydarzenie to okazja również na wsparcie rozwoju i aktywizacji dzieci i młodzieży poprzez sport. Oczywiście dla samych zawodników celem najwyższym było zdobycie największego pucharu.

W przerwach między meczami na piłkarzy czekały inne atrakcje. Stoiska profilaktyczne policji i sanepidu obfitowały w upominki za udział w konkursach na temat profilaktyki uzależnień. Policjanci przy tej okazji omawiali szeroko pojęte zasady bezpieczeństwa, a także pokazali swój sprzęt i wyposażenie, które wykorzystują w codziennej służbie. Dzięki obecności funkcjonariuszy straży pożarnej młodzi piłkarze mogli przekonać się ile siły należy włożyć by utrzymać wąż gaśniczy i ugasić „palący się pożar”. Z kolei pracownicy sanepidu zaprezentowali na pomarańczy użycie przyrządu do wyciągania kleszcza po jego ugryzieniu.

Podczas turnieju oczywiście nie zabrakło sportowych emocji. Kibice którzy przybyli na miejsce z dumom i zachwytem podziwiali nie jedną efektowną akcję, która kończyła się szałem radości ze strony zawodników. Dużo wysiłku i zaangażowania włożyli wszyscy zwodnicy by wygrywać mecz po meczu pamiętając tym samym o zasadzie uczciwej rywalizacji. Ostatecznie zwycięzcą została drużyna LOTNIK Twardogóra. Z tej samej drużyny wybrany został najlepszy strzelec i bramkarza turnieju co pokazuje z jaką determinacją dążyli do osiągnięcia upragnionego wyniku.

Każdy zawodnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal, a najlepszy zawodnik z drużyny statuetkę. Zespoły które zajęły kolejno I, II i III miejsce puchary oraz dyplomy z rąk przedstawicieli oleśnickiej policji oraz dyrekcji sanepidu. Wsparcie finansowe w ramach programu profilaktyki udzieliła Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Oleśnicy.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Oleśnicy
sierż. szt. Karolina Walczak
tel. 601 589 781

  • Turniej policyjny zorganizowany dla najmłodszych
  • dzieci siedzące w radiowozie podczas festynu
  • Policjanci rozdają medale małym piłkarzom
  • Turniej policyjny zorganizowany dla najmłodszych
  • Turniej policyjny zorganizowany dla najmłodszych
  • Turniej policyjny zorganizowany dla najmłodszych
  • Turniej policyjny zorganizowany dla najmłodszych
  • Turniej policyjny zorganizowany dla najmłodszych
  • Turniej policyjny zorganizowany dla najmłodszych
Powrót na górę strony