Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za rozbój na stacji paliw

Trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego podejrzany o dokonanie rozboju. Mężczyzna przy użyciu noża doprowadził do stanu bezbronności pracownicę jednej ze stacji paliw w Zgorzelcu i ukradł gotówkę w walucie polskiej i euro. Dzięki zdecydowanym, a co ważniejsze skutecznym działaniom funkcjonariuszy dość szybko sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili skradzioną gotówkę. Zebrany materiał pozwolił prokuratorowi na przedstawienie podejrzanemu zarzutu w warunkach recydywy, gdyż wcześniej był on już karany za podobne przestępstwo.

W miniony piątek (5 kwietnia) przed godziną 3 w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu został powiadomiony przez pracowników jednej z lokalnych stacji paliw, że do środka wszedł zamaskowany mężczyzna z nożem i zażądał wydania pieniędzy.

Z akt śledztwa wynika, że sprawca doprowadził do stanu bezbronności pracownicę stacji i w konsekwencji swojego działania dokonał kradzieży pieniędzy w walucie polskiej oraz euro. Bezpośrednio po zdarzeniu mężczyzna wybiegł i pośpiesznie oddalił się w nieznanym kierunku.

Dyżurny stanowiska kierowania bez zbędnej zwłoki przesłał komunikat dotyczący opisanego zdarzenia do wszystkich patroli. I tak, na podstawie otrzymanego zgłoszenia policjanci Rewiru Dzielnicowych dość szybko powiązali sprawcę czynu z kontrolą drogową, którą przeprowadzili jakiś czas wcześniej. Struże prawa w trakcie nocnej służb dostrzegli osobowego opla, który został zaparkowany w taki sposób aby jego kierowca obserwował dokładnie całe otoczenie drogi. Natomiast rozpytany na okoliczność wybory miejsca parkowania, kierujący nabrał przysłowiowej „wody w usta”. W rozmowie ze stróżami prawa nie był w stanie w logiczny sposób wytłumaczyć swoje manewru. W związku z tym, że sposób zaparkowania wskazanego pojazdu nie wyczerpywał znamion wykroczenia w ruchu drogowym na tym etapie czynności służbowe podjęte przez policjantów zostały zakończone.

Zebrane informacje jak po nitce do kłębka zaprowadziły policjantów do sprawcy, którym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Co ważniejsze w toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie skradzioną gotówkę.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mężczyźnie zarzutu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w warunkach recydywy, gdyż wcześniej był on już karany za podobne przestępstwo. Po przeprowadzeniu analizy akt sprawy sąd przychylił się do wniosku prokuratora i wobec podejrzanego zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

  • Policjant wprowadza do aresztu zatrzymanego
  • Moment okradania kasjera na stacji paliw
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony