Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca nie zauważył ronda - stracił nie tylko prawo jazdy, ale tymczasowo też swój samochód

Data publikacji 08.04.2024

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie mieszkaniec powiatu górowskiego. Mężczyzna miał prawie 1,9 promila alkoholu w swoim organizmie. Zgodnie z nowymi przepisami kierowca stracił nie tylko prawo jazdy, ale również swój samochód. Jego ford został tymczasowo zabezpieczony przez policjantów i odholowany na strzeżony parking.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy powiatowej w Polkowicach otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na nowo budowanym rondzie na terenie miasta. Na miejscu okazało się, że jadący w kierunku Głogowa kierowca forda nie zauważył oznaczeń o tymczasowej zmianie organizacji ruchu, a w konsekwencji też skrzyżowania. 40-latek pokonał bariery ochronne i wjechał na środek ronda. Samochód zatrzymał się dopiero na świeżo zainstalowanej latarni.

Przybyli na miejsce mundurowi przebadali mieszkańca powiatu górowskiego alkomatem. Urządzenie wykazało 1,9 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego pojazd został tymczasowo skonfiskowany i odholowany na parking strzeżony. Nietrzeźwemu kierowcy grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że w myśl nowelizacji przepisów kodeksu karnego wprowadzonych z dniem 14 marca 2024 roku, kierowcy, którzy kierują pojazdami mając w organizmie powyżej 1,5 promila lub promil alkoholu, ale spowodują przy tym wypadek, muszą się liczyć z obligatoryjną tymczasową konfiskatą pojazdów.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Polkowicach
asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096

Powrót na górę strony