Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 09.04.2024

Dzięki szybkiej i profesjonalnej pracy mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, pod nadzorem tamtejszej prokuratury rejonowej, sprawca usiłowania zabójstwa trafił do aresztu. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W nocy z 5 na 6 kwietnia 2024r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze udali się na interwencję do jednego z mieszkań na terenie gminy Lubawka, gdzie ranny mężczyzna miał okaleczyć się niebezpiecznym narzędziem.

W wyniku skutecznej analizy miejsca zdarzenia i pracy śledczych szybko wyszło na jaw, że 45-letni mężczyzna, podczas zakrapianej alkoholem imprezy, został zaatakowany siekierą przez 41-letniego mieszkańca gminy Lubawka. Nieporozumienie między współbiesiadnikami skutkowały poważną raną głowy oraz nogi. Na miejsce od razu wezwano pogotowie ratunkowe i pokrzywdzony trafił do szpitala.

Sprawca został niezwłocznie zatrzymany. W prokuraturze usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Kamiennogórski sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
mł. asp. Elwira Hajduga
tel. 600 228 846

 

Powrót na górę strony