Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy włamania na plebanię w rękach policjantów

Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do plebanii. Do opisanego czyny doszło w miniony czwartek 4 kwietnia br., na terenie Strzelina. W wyniku niezwłocznie podjętych czynności jeszcze tego samego dnia, policjanci ustalili i zatrzymali jednego ze sprawców. Drugi, 38 letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego, wpadł w ręce funkcjonariuszy następnego dnia. Z przeprowadzonej analizy akt wynika również, że 38-latek swojego czynu dopuścił się podczas przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności.

Jak wynika z akt śledztwa dwóch sprawców, poprzez wyłamanie drzwi weszło na teren plebani w Strzelinie, skąd dokonali kradzieży pieniędzy oraz dwóch telefonów komórkowych.

W wyniku niezwłocznie podjętych czynności policjanci Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie jeszcze tego samego dnia wytypowali, a następnie zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego.

Na tym etapie kwestią czasu było zatrzymanie drugiego ze sprawców. I tak, w toku prowadzonych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 38-latka mieszkańca powiatu kamiennogórskiego.

Zebrany do sprawy przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić sprawcom stosowne zarzuty.

Z przeprowadzonej analizy zgromadzonego materiału dowodowego wynika również, że 38-latek  swojego czynu dopuścił się podczas przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności. Zatem za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. szt. Piotr Sołtysiak
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony