Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz poszukiwany listem gończym zatrzymany, a skradziona odzież odzyskana

Data publikacji 09.04.2024

Lubańscy policjanci nie tylko szybko ustalili złodzieja, który włamał się i okradł sklep z odzieżą oraz pracownię krawiecką, ale również odzyskali większość skradzionego mienia. Mimo że były to dwie niezwiązane ze sobą kradzieże, mundurowi sprawnie, a przede wszystkim skutecznie, przeprowadzili czynności, dzięki którym zabezpieczono dowody, a sprawcy przedstawiono zarzuty. Działania te były bardzo skomplikowane logistycznie, gdyż podejrzany ścigany był listem gończym i ukrywał się przed organami ścigania. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

To już kolejna zawikłana, ale i rozwiązana sprawa, gdzie lubańscy policjanci stanęli na wysokości zadania i nie tylko ustalili złodzieja oraz zabezpieczyli dowody, na podstawie których przedstawili mu zarzuty, ale również odzyskali skradzione mienie. W trakcie czynności policjanci zatrzymali także 23- latkę, w mieszkaniu której ujawnili narkotyki.

Na początku kwietnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do sklepu odzieżowego mieszczącego się na terenie miasta. Sprawca najprawdopodobniej dorobionym kluczem otworzył drzwi wejściowe do pomieszczeń i ukradł odzież damska na kwotę około 18 tysięcy złotych. Lubańscy funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli czynności, których efekty widoczne były już kolejnego dnia.

W wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawcę oraz miejsce przechowywania skradzionej odzieży. W jednym z budynków na terenie Lubania, w pomieszczeniu piwnicznym ujawnili kartony, w których znajdowały się paski skórzane pochodzące z innej kradzieży.

Policjanci ustalili właściciela piwnicy, który w trakcie przesłuchania przyznał, iż te pomieszczenia oraz strych udostępnił innej osobie. Tam też funkcjonariusze znaleźli kolejne kartony z odzieżą. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzeni oszacowali na kwotę 20 tysięcy złotych.

Kryminalni drążyli dalej. Pracę utrudniał im fakt, że podejrzewany mężczyzna poszukiwany był listem gończym za swoją przestępczą przeszłość i sprawnie ukrywał się przed organami ścigania. W rezultacie jednak 33- latek został zatrzymany w piwnicy budynku mieszkalnego, po krótkim pościgu. Dołączyła też do niego 23-letnia znajoma, która posiadała przy sobie marihuanę.

Podejrzany w sprawie mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do sklepu oraz pracowni krawieckiej. Za ten czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie przebywa w jednostce penitencjarnej, gdzie odbywa zasądzoną karę za inne przestępstwa. 23- latka usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

  • Odzyskana z kradzieży odzież w kartonach
  • Odzyskana z kradzieży odzież w kartonach
  • Zatrzymany mężczyzna w kajdankach

Film Włamywacz poszukiwany listem gończym zatrzymany, a skradziona odzież odzyskana

Opis filmu: opis filmu w załączonej deskrypcji

Pobierz plik Włamywacz poszukiwany listem gończym zatrzymany, a skradziona odzież odzyskana (format mp4 - rozmiar 27.77 MB)

Powrót na górę strony