Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z pasji do munduru i z zamiłowania do sportu – Dolnośląski policjant wziął udział w 47 Maratonie Paryskim

Data publikacji 10.04.2024

Czy można pogodzić służbę w Policji z pasją? Funkcjonariusz dolnośląskiej policji już nie pierwszy raz udowodnił, że z całą pewnością tak. Asp. szt. Krystian Zacierka z pasją oddaje się od kilku lat bieganiu, które nie tylko sprawia mu ogromną radość, ale pozwala również zachować sprawność fizyczną i zrelaksować się po służbie. Są dni, podczas których trenuje kilka razy w tygodniu. Jego ciężka praca owocuje sukcesami, a chęć rywalizacji w trasach biegowych pokazuje ważne wartości człowieka. Nic nie przychodzi samo, trzeba powalczyć, aby odnosić sukcesy. Policjant wziął udział w 47 Maratonie Paryskim.

Aspirant sztabowy Krystian Zacierka jest koordynatorem Zespołu do spraw Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie, od początku jego aktywność fizyczna związana jest z bieganiem. Kilkadziesiąt odznaczeń, pucharów i wyróżnień, a biega zaledwie od kilku lat. Nasz kolega posiada dwie pasje – pracę w Policji oraz bieganie. Obydwie przepełniają jego życie i obydwie dają mu wiele satysfakcji. Krystian początkowo brał udział w lokalnych zawodach, aby z powodzeniem rozwinąć swoją pasję na szczeblu krajowym jak również międzynarodowym. Nasz kolega z powodzeniem bierze udział w lokalnych imprezach sportowych.

Regularne treningi pozwalają mu nie tylko utrzymać sprawność fizyczną, ale również pozwalają na stawianie sobie kolejnych biegowych celów. Tych udało mu się już kilka osiągnąć. Do swojego sportowego portfolio Krystian może z powodzeniem dołączyć udział w maratonie organizowanym w Pradze, Wiedniu i Berlinie. Jednak na tym nie poprzestał.

W minioną niedzielę (7 kwietnia) odbył się 47 Maraton Paryski, który organizowany jest od 1896 roku. Jednym z uczestników, który pokonał całą trasę, był funkcjonariusz dolnośląskiej policji  asp. szt. Krystian Zacierka. W biegu uczestniczyło ponad 54 tysiące zawodników, jak podał organizator co trzeci uczestnik to biegacz zagraniczny. Nasz kolega podkreślił, że udział w maratonie w stolicy Francji zachęciła go organizacja na najwyższym światowym poziomie oraz niespotykane walory turystyczne. Trasa tegorocznego maratonu wiodła przez takie atrakcje jak Luwr, katedra Notre-Dame, czy wieżę Eiffla.

Jak można zaobserwować pasja biegania przepełnia jego życie. Krystian jest idealnym przykładem człowieka, który konsekwentnie dąży do swoich celów, dzięki czemu odnosi wiele sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Krystianie, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz zdobywania medali, za co wszyscy trzymamy mocno kciuki.

st. asp. Łukasz Porębski
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony