Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14-latka kilkukrotnie posłużyła się znalezioną kartą

Data publikacji 11.04.2024

Policjanci z Lądka-Zdroju zatrzymali 14-letnią dziewczynę, która robiąc zakupy w sklepie, kilka razy płaciła rachunki cudzą kartą zbliżeniową. Teraz odpowie za swoje czyny karalne przed Sądem Rodzinnym, który zdecyduje o jej dalszym losie.

Z ustaleń policjantów wynika, że 14-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego w Lądku-Zdroju znalazła saszetkę z telefonem komórkowym, dokumentami oraz dwiema kartami płatniczymi należącymi do 57-letniej kobiety. Poszkodowana swoje rzeczy pozostawiła w parku na ławce. Nastolatka, kiedy je znalazła, pozbyła się telefonu i dokumentów wyrzucając do śmieci. Sobie zostawiła jedynie karty płatnicze kobiety. Postanowiła je użyć w pobliskim sklepie i kupiła słodycze. Kilkukrotnie posłużyła się cudzą kartą płatniczą dokonując transakcji zbliżeniowych na kwotę kilkudziesięciu złotych. 

Policjanci w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 14-latkę podejrzewaną o czyny karalne.

Wczoraj małoletnia usłyszała już zarzuty kradzieży z włamaniem do systemu bankowego oraz  przywłaszczenia mienia. Z racjo swojego młodego wieku odpowie za swoje zachowanie przed Sądem Rodzinnym.

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności podczas korzystania z płatności elektronicznych oraz właściwie zabezpieczanie kart płatniczych, gdyż ich zgubienie może zostać wykorzystane przez nieuczciwe osoby. Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdą znalezioną rzecz należy oddać właścicielowi ewentualnie przekazać ją do Biura Rzeczy Znalezionych lub do najbliższej jednostki policji. Zatrzymując znalezioną rzecz, narażamy się na odpowiedzialność karną.

Pamiętajmy, że przywłaszczenie cudzego mienia uzyskanego w dowolny sposób - nawet przez znalezienie – według kodeksu karnego jest przestępstwem.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony