Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwa listonoszka przywłaszczyła pieniądze klientów

Data publikacji 11.04.2024

Legniccy policjanci przedstawili nieuczciwej listonoszce 23 zarzuty przywłaszczenia pieniędzy na łączną kwotę ponad 24 tys. złotych. Kobieta przez kilka miesięcy fałszowała podpisy na pokwitowaniach wypłat gotówki, które miał dostarczyć klientom poczty. Podejrzana po przesłuchaniu zobowiązała się oddać pieniądze. Za przywłaszczenie i fałszerstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu komendy miejskiej w Legnicy zakończyli dochodzenie przeciwko nieuczciwej pracownicy poczty. 46-letnia kobieta, pracując jako listonosz, nie dostarczyła klientom poczty przekazów wraz z gotówką. Sprawa wyszła na jaw, gdy jeden z odbiorców zorientował się, że nie otrzymał pieniędzy. Wewnętrzna kontrola w urzędzie wykazała, że kobieta, zamiast przekazywać pieniądze mieszkańcom powiatu legnickiego, zabierała je do własnej kieszeni.

Funkcjonariusze ustalili co najmniej 23 osoby pokrzywdzone, które straciły łącznie ponad 24 tys. złotych.

Nieuczciwa listonoszka usłyszała łącznie 23 zarzuty. Podczas przesłuchania kobieta  tłumaczyła się problemami finansowymi. Zadeklarowała się oddać wszystkie przywłaszczone pieniądze, do czego została zobowiązana. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert

Powrót na górę strony