Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla brutalnego sprawcy znęcania się nad partnerką

Data publikacji 11.04.2024

Na trzy miesiące trafił do aresztu 22- letni mężczyzna, który w centrum Kamiennej Góry brutalnie pobił swoją 17-letnią partnerkę podczas spaceru z małoletnim dzieckiem. Szybko wyszło na jaw, iż to nie jedyne jego przewinienia wobec kobiety. Został zatrzymany. Na wyrok poczeka w tymczasowym areszcie.

05 kwietnia 2024 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze powzięli informację, że w sieci krąży nagranie z pobicia kobiety w centrum miasta. Nie zajęło im zbyt wiele czasu ustalenie danych sprawcy. Bardzo szybko 22-latek został zatrzymany.  W zasadzie od razu wyszło na jaw, iż to nie jedyne jego przewinienia wobec 17-letniej partnerki.

Sprawne i zdecydowane działania kamiennogórskich policjantów pozwoliły na zgromadzenia materiału dowodowego na podstawie, którego mężczyźnie przedstawiono zarzuty znęcania się, uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim oraz gróźb karalnych pozbawienia życia. Wszystkich zarzucanych mu czynów dopuścił się w warunkach recydywy.

Życiu ani zdrowiu 17-letniej pokrzywdzonej i jej dziecku nie zagraża obecnie niebezpieczeństwo. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował wobec podejrzanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Na wyrok poczeka teraz za kratami. Grozić mu może nawet surowa kara.

Przypominamy!

Przemoc w rodzinie może dotyczyć każdego, niezależnie od pochodzenia, statusu materialnego, wieku, płci, wykształcenia. Może przybierać formy przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej oraz ekonomicznej. Wszystkie te formy mogą występować jednocześnie albo niezależnie od siebie.

APELUJEMY!

    • Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym jak przemoc wobec obcych.
    • Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, targa się na własne życie.
    • Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej- nie zwlekaj z pomocą. To osoby, które wiedzą, jak pomóc. Pamiętaj, że jeśli nie reagujesz to... akceptujesz. Nie bądź obojętny na czyjąś krzywdę, gdyż w grę wchodzi to, co mamy najcenniejsze - życie.

asp. szt. Monika Kaleta

Żródło: KPP w Kamiennej Górze
mł. asp. Elwira Hajduga
tel. 47 873 62 25

 

 

Film 2024_04_11_KAMIENNA_GORA_Rozboj_.mp4

Opis filmu: Areszt dla brutalnego sprawcy znęcania się nad partnerką

Pobierz plik 2024_04_11_KAMIENNA_GORA_Rozboj_.mp4 (format mp4 - rozmiar 25.12 MB)

Powrót na górę strony