Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań dolnośląskich policjantów pod kryptonimem „Bezpiecznie po autostradzie i ekspresówce”

12 kwietnia od wczesnych godzin rannych, na terenie województwa dolnośląskiego, funkcjonariusze ruchu drogowego i Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Bezpiecznie po autostradzie i ekspresówce”. Policjanci sprawdzali m.in. czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości, wyprzedzają w sposób prawidłowy inne pojazdy i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Celem głównym działań była poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Niestety policjanci ujawnili blisko 450 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym.

Akcja miała na celu, nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Funkcjonariusze sprawdzali stosowanie się kierujących do ograniczeń prędkości, zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowo wykonywane manewry wyprzedzania, zatrzymanie się w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe oznakowanie pojazdów stojących w miejscach niedozwolonych, korzystanie przez kierujących podczas jazdy z telefonów komórkowych czy niekorzystanie przez kierujących z pasów bezpieczeństwa. Policjanci reagowali również na korzystanie przez pieszych z dróg do tego nieprzeznaczonych i sprawdzali prawidłowość przewozu ładunków.

Działania prowadzone były na autostradach A4, A8, A18 i drogach ekspresowych S8, S5 i S3 przebiegających przez teren województwa dolnośląskiego.

Na drogi wyjechały radiowozy wyposażone w wideorejestratory, a także policjanci specjalizujący się w kontroli transportu drogowego. Na niebie pojawił się także policyjny dron rejestrujący wykroczenie popełniane przez kierujących.

Mundurowi ujawnili blisko 450 wykroczeń dotyczących m.in. nieprawidłowego wyprzedzania czy przekroczenia prędkości. Podczas działań policjanci zatrzymali 63 dowody rejestracyjne, a czterech kierujących straciło prawo jazdy. Niestety 3 kierujących zdecydowało się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze apelują o bezwzględne przestrzeganie przepisów w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo.

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

 

  • Radiowóz oznakowany a w tle samochód ciężarowy
  • Policjant i policjantka umundurowana
  • Policjant umundurowany sprawdza pojazd ciężarowy
  • Pojazd uprzywilejowany od środka
  • Czterech umundurowanych policjantów stoi na drodze
  • Pasy autostrady a na niej pojazdy jadące
  • Dwa pojazdy Inspekcji Transportu Drogowego
  • Wideorejestrator
  • Dwa pojazdy Inspekcji Transportu Drogowego i jeden pojazd nieoznakowany policyjny
Powrót na górę strony