Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca ciężarówki zatrzymany na autostradzie A4 w związku z wykroczeniem, ale odpowie także za przestępstwo drogowe

Data publikacji 17.04.2024

Złotoryjscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 53-letniego kierującego samochodem ciężarowym, który wbrew obowiązującym przepisom wyprzedzał inny pojazd na autostradzie A4. Kontrola uprawnień kierowcy wykazała, że miał także wydany sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Przypominamy o obowiązującym zakazie wyprzedzania na drogach ekspresowych i autostradach przez ciężarówki oraz konsekwencjach lekceważenia postanowień sądowych.

W lipcu ubiegłego roku został wprowadzony zakaz wyprzedzania na drogach ekspresowych i autostradach przez ciężarówki. Ma on wpłynąć na poprawę ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. Niestety nie wszyscy kierowcy przestrzegają tych przepisów, muszą więc liczyć z prawnie przewidzianymi konsekwencjami.

Przekonał się o tym 53-latek z województwa mazowieckiego zatrzymany przez patrol ruchu drogowego ze Złotoryi. Kierowca ciężarówki wyprzedzał inny pojazd na autostradzie A4. W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 1 tysiąca złotych, a do jego konta zostało dopisanych 8 puntów karnych.

Na tym jednak nie zakończyła się policyjna kontrola. Sprawdzenie uprawnień kierującego wykazało, że mężczyzna miał wydany 3-letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Nie zastosowanie się do postanowienia sądu jest przestępstwem, za które 53-latek odpowie przed karnie. Grozi mu za to od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Złotoryi
asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony