Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dostał mandat za kradzież w sklepie, jednak przed sądem odpowie jeszcze za przestępstwo

Złotoryjscy policjanci interweniowali w sklepie w związku z kradzieżą mienia. Dwóch sprawców za popełnione wykroczenie otrzymało mandat karny, jednak chwilę później mężczyźni zostali ponownie zatrzymani. Tym razem w wyniku przeprowadzonej kontroli drogowej, jeden z mężczyzn za popełnione przestępstwo będzie miał sprawę w sądzie.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia w markecie w Wojcieszowie. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kradzieży na kwotę kilkuset złotych dokonało dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego. Jeden z nich ukradł akcesoria rowerowe, a drugi kilka opakowań kawy. Obaj zostali zatrzymani przez pracowników sklepu w momencie kiedy próbowali wyjść z placówki.

W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyźni otrzymali mandaty karne, a skradzione mienie wróciło na półki sklepowe. Nie był to jednak koniec problemów opisywanego duetu. Chwilę później zostali zatrzymani do kontroli drogowej, w wyniku której okazało się, że jeden z mężczyzn popełnił przestępstwo. 42-letni kierujący samochodem dostawczym miał wydany sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i nie powinien wsiadać za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego. Lekceważąc postanowienie sądu popełnił przestępstwo, za które grozi mu kara do 5 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód został zabezpieczony przez pomoc drogową, a o dalszym losie 42-latka będzie decydował sąd.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Złotoryi
asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony