Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pozostawiony po kolizji pojazd blokował zjazd z autostrady – kilka godzin wcześniej Audi zostało skradzione na terenie Niemiec

Dolnośląscy policjanci podjęli interwencję w związku z kolizją, do której doszło na zjeździe z autostrady. Pozostawiony pojazd powodował utrudnienia w ruchu. Dość szybko mundurowi ustalili, że pojazd kilka godzin wcześniej został skradziony na terenie Niemiec. W toku prowadzonych czynności Audi trafiło na policyjny parking, a po zakończeniu czynności procesowych zostanie wydane właścicielowi.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o pojeździe marki Audi, który blokuje zjazd z autostrady A4. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej jednostki.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Audi z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w barierę energochłonną. Po całym zdarzeniu kierujący pozostawił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Dość szybko mundurowi ustalili, że pozostawiony pojazd kilka godzin wcześniej został skradziony na terenie Niemiec. Być może ten fakt był powodem ucieczki kierującego.

Na tej podstawie policjantom nie zostało nic więcej jak zabezpieczyć pojazd na strzeżonym parkingu. Natomiast niezwłocznie po wykonanych czynnościach służbowych osobowe audi zostanie wydany właścicielowi.

Funkcjonariusze prowadzą działania zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia i zatrzymania osób mających związek z kradzieżą samochodu.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

  • Audi które uderzyło w barierki na A4
  • Audi które uderzyło w boczne barierki na drodze A4 - zdjęcie z tyłu auta
  • Audi które uderzyło w boczne barierki na drodze A4 - zdjęcie z przodu auta, obok samochodu policjantka
Powrót na górę strony