Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechała 201 km/h drogą ekspresową S8. Została zatrzymana przez dolnośląskie policjantki

Data publikacji 19.04.2024

Funkcjonariuszki Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymały kolejną kierującą znacznie przekraczającą dopuszczalną prędkość. Mundurowe patrolując drogę ekspresową S8, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 120 km/h zwróciły uwagę na kierującą BMW poruszającą się znacznie szybciej. Dokonany pomiar wykazał 201 km/h, czyli o 81 km/h więcej niż można jechać w tym miejscu. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 2500 złotych, a do jej indywidualnego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych.

Kolejna kierująca w sposób niezgodny z przepisami postanowiła sprawdzić możliwości swojego samochodu. Dolnośląskie policjantki zauważyły kierującą BMW poruszającą się z prędkościami znacznie przewyższającymi te dopuszczalne na tym odcinku drogi.

Mundurowe, mając do dyspozycji nieoznakowany radiowóz, wyposażony w wideorejestrator, dokonały pomiaru prędkości dynamicznie przemieszczającego się kierującego. Urządzenie wskazało 201 km/h co oznaczało, że kobieta przekroczyła dopuszczalną prędkość o 81 km/h.

Kobieta oświadczyła, że nie patrzyła na licznik i nie zdawała sobie sprawy, z jakimi prędkościami się porusza. W związku z rażącym naruszeniem obowiązujących przepisów policjantki na kobietę nałożyli mandat w wysokości 2500 złotych, a do jej indywidualnego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, a do wykroczeń dotyczących zbyt szybkiej jazdy dochodzi zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Dolnośląscy funkcjonariusze każdego dnia podczas pełnionej służby reagują na wszelki przejawy agresywnej jazdy, stosując prawem przewidziane środki.

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Film Jechała 201 km/h drogą ekspresową S8. Została zatrzymana przez dolnośląskie policjantki

Opis filmu: opis filmu w załączonej deskrypcji

Pobierz plik Jechała 201 km/h drogą ekspresową S8. Została zatrzymana przez dolnośląskie policjantki (format mp4 - rozmiar 6.99 MB)

Powrót na górę strony