Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno. Policjanci nie dopuścili do tragedii

Data publikacji 19.04.2024

Każde zgłoszenie jest inne. Policjanci jadąc na interwencję, nie wiedzą co ich czeka, a muszą być gotowi na każdą ewentualność. Może zdarzyć się tak, że szybka i skuteczna reakcja uchroni czyjeś mienie, a co ważniejsze uratować komuś życie. Tak było w przypadku dolnośląskich policjantów, którzy w toku prowadzonych czynności uratowali mężczyznę znajdującego się w kryzysie emocjonalnym. Decydowały ułamki sekund, a postawa policjantów z całą pewnością nie dopuściła do tragedii.

Służba w Policji wiąże się z doświadczaniem najróżniejszych emocji, a funkcjonariusze codziennie zmagają się z sytuacjami, które wymagają od nich podejmowania błyskawicznych decyzji.

Dyżurny stanowiska kierowania głogowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie z treści, którego wynikało, że mężczyzna usiłuje targnąć się na własne życie. Bez zbędnej zwłoki we wskazane w zgłoszeniu miejsce dyżurny zadysponował patrole celem podjęcia czynności służbowych, a co ważniejsze odwieść mężczyznę od swoich zamiarów. Przybyły na miejsce patrol dostrzegł w oknie kamienicy mężczyznę, który znajdował się w kryzysie emocjonalnym, co gorsze zagroził, że targnie się na własne życie.

Policjanci z właściwym doświadczeniem doskonale wiedzą, że za każdym razem muszą być czujni i kontrolować sytuację od samego początku, aby ich nic nie zaskoczyło. Policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do odwiedzenia mężczyzny od swojego zamiaru. Poczałkowo stojący w oknie 34-latek nie chciał przyjąć żadnej pomocy. Jednak w wyniku prowadzonych przez doświadczoną policjantkę negocjacji mężczyzna ostatecznie otworzył drzwi i wyszedł z mieszkania. W tym miejscu można zaryzykować stwierdzenie, że szybka, a co ważniejsze zdecydowana reakcja policjantki uratowała mężczyźnie życie.

W toku prowadzonych dalszych czynności mundurowi dość szybko ustalili, że chwilę przed pojazdem na miejsce patrolu Policji 34-latek wszczął awanturę podczas, której przy użyciu niebezpiecznego narzędzia ugodził w przedramię 58-latka.

Jednak to nie był koniec jego problemów gdyż jak ustalono, tego samego dnia z niezabezpieczonego pomieszczenia gospodarczego dokonał kradzieży elektronarzędzi znacznej wartości.

Błyskawiczne i przede wszystkim skuteczne działania policjantów po raz kolejny pokazują, że ochrona życia ludzkiego jest najwyższym priorytetem. Dzięki profesjonalizmowi policjantów zadysponowanych na miejsce, zdecydowanej i szybkiej reakcji, udało się uniknąć tragedii.

Przypominamy, że na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele niosą pomoc osobom znajdującym się w kryzysie emocjonalnym. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę.

Skorzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych, takich jak:

  1. 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu w godz. 14:00 – 22:00,
  2. 800 702 222 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym.

Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi wyżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo.

Możemy też zajrzeć na stronę www.centrumwsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Głogowie
st. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

plakat informacyjny

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony