Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyszedł do pracy, a trafił do więzienia. Poszukiwany listem gończym w rękach jaworskich policjantów

Data publikacji 23.04.2024

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie powiatu złotoryjskiego. Mężczyzna wyszedł z domu do pracy, jednak do nie dotarł. Został zatrzymany, gdy wchodził na teren zakładu. 51-latek był poszukiwany do odbycia kary 11 miesięcy pozbawienia wolności na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Jaworze.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego jaworskiej jednostki, realizując zadania związane z zatrzymywaniem osób poszukiwanych wytypowali miejsca ukrywania się przed organami ścigania poszukiwanego 51-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna ukrywał się na terenie powiatu złotoryjskiego od kilku miesięcy. Sąd Rejonowy w Jaworze wydał bowiem za nim list gończy za popełnione w przeszłości przestępstwa.

51-latek został skazany na 11 miesięcy więzienia, ale do odbycia kary się nie spieszył. Z Jawora postanowił wyprowadzić się na teren sąsiedniego powiatu. Sądził, że dzięki temu uniknie odpowiedzialności za popełnione w przeszłości występki. Jego plany pokrzyżowali jednak funkcjonariusze jaworskiego wydziału kryminalnego, którzy ustalili, nie tylko gdzie 51-latek mieszka, ale również, gdzie pracuje. Mężczyzna został zatrzymany rano, kiedy wysiadł z samochodu i szedł do pracy. Jednak tam nie dotarł i nie dotrze przez najbliższe 11 miesięcy.

Ciężka i wytrwała praca zarówno funkcjonariuszy operacyjnych - nieumundurowanych i niewidocznych na ulicach, jak i tych w mundurach sprawia, iż mieszkańcy mogą czuć się bezpieczni na co dzień.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony