Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobił dwie umowy kupna-sprzedaży samochodu, żeby uniknąć kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia

Data publikacji 24.04.2024

Policjanci z Nowogrodźca udowodnili 25-latkowi sfałszowanie umów kupna-sprzedaży. Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego wykorzystał dostęp do danych pokrzywdzonego i zrobił z niego właściciela pojazdu na czas, kiedy nie zostało wykupione ubezpieczenie.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu na podstawie zebranych dowodów w sprawie podrobienia umów postawili zarzut mieszkańcowi powiatu bolesławieckiego. 25-latek, żeby uniknąć odpowiedzialności finansowej za brak obowiązkowego ubezpieczenia na samochód wymyślił, że wytworzy dwie fikcyjne umowy. Sprawca wykorzystał dostęp do danych mężczyzny i podrobił jego podpis.

Pierwszy dokument stanowił, że 25-latek sprzedał samochód seniorowi, a po kilku miesiącach miała miejsce odwrotna transakcja, starszy pan sprzedał auto podejrzanemu. Oczywiście pokrzywdzony był „właścicielem” pojazdu na okres kiedy nie zostało wykupione obowiązkowe ubezpieczenie. Przestępstwo wyszło na jaw, ponieważ fundusz gwarancyjny domagał się uregulowania należności, wskazując jako dłużnika seniora, który okazał się być pokrzywdzonym w całej sprawie.

Ostatecznie 25-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za fałszerstwo dokumentu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony