Bieżące informacje

Lekceważąc decyzję starosty powiatowego o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, jednego dnia dwukrotnie popełnił to samo przestępstwo

Data publikacji 24.04.2024

Miliccy policjanci jednego dnia, dwukrotnie, zatrzymali tego samego mężczyznę, który kierując osobowym VW Golfem nie stosował się do decyzji starosty powiatowego o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz mężczyznę czekają konsekwencje prawne dwukrotnego popełnienia przestępstwa drogowego, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tuż po godzinie 7 we wtorek 23 kwietnia br. policjanci patrolujący rejon Milicza, na ulicy Trzebnickiej, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki VW Golf. Samochodem kierował 39-letni mieszkaniec Oleśnicy. W trakcie sprawdzeń okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, gdyż w ubiegłym roku starosta powiatu złotoryjskiego wydał decyzję o cofnięciu mężczyźnie uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z tym policjanci zakazali mężczyźnie kontynuowanie dalszej jazdy przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej.

Jakież było zdziwienie tych samych policjantów, gdy kilka godzin później w pobliskiej miejscowości Wierzchowice, zauważyli jadącego tego samego VW Golfa, za kierownicą którego siedział ten sam mężczyzna zatrzymany rankiem na ulicy Trzebnickiej w Miliczu. Policjanci wiedząc już, że mężczyzna absolutnie nie powinien kierować samochodem natychmiast zatrzymali go do kolejnej kontroli drogowej. Również tym razem policjanci zakazali mężczyźnie dalszej jazdy pojazdem przekazując go osobie wskazanej przez zatrzymanego kierowcę.

Teraz sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, który za popełnione przez 39-latka przestępstwa drogowe zgodnie z art. 180a Kodeksu karnego może orzec karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony