Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z czarnego rynku znika blisko 6,5 kg narkotyków – sprawca zatrzymany w Wałbrzychu

Walka z przestępczością narkotykowa trwa cały czas na Dolnym Śląsku. Tym razem policjanci kryminalni z komendy miejskiej w Wałbrzychu zatrzymali w miniony poniedziałek mężczyznę, który w miejscu swojego zamieszkania ukrywał znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze przechwycili blisko 6,5 kilogramów marihuany oraz mniejsze ilości kokainy i tabletki MDMA. Na poczet przyszłych kar zabezpieczyli także samochód należący do podejrzanego. Decyzją sądu wałbrzyszanin już teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W trakcie pracy nad sprawą funkcjonariusze kryminalni z wałbrzyskiej komendy zdobyli informacje o tym, że mieszkaniec miasta przechowuje u siebie w domu znaczne ilości narkotyków. W miniony poniedziałek po południu policjanci „odwiedzili” więc 26-latka w jego miejscu zamieszkania.

W trakcie sprawdzania pomieszczeń mundurowi znaleźli i zabezpieczyli sporą ilość worków wypełnionych zielonym suszem roślinnym. Łącznie mundurowi przechwycili blisko 6,5 kg marihuany. Były tam jednak także mniejsze ilości kokainy oraz kilka tabletek MDMA. Zdjęte z czarnego rynku środki psychotropowe oraz odurzające oszacowano na kwotę ponad 320 tysięcy złotych. Policjanci kryminalni na poczet przyszłych kar zabezpieczyli samochód osobowy należący do sprawcy, a także gotówkę w dwóch walutach.

26-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie spędził ostatnie godziny. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie podejrzanemu zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków oraz usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. W środę Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zdecydował, że mieszkaniec tamtejszego miasta najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

  • narkotyki w workach foliowych
  • narkotyki w workach foliowych waga sreberka
  • narkotyki w workach foliowych
Powrót na górę strony