Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kumulacja przestępstw i wykroczeń podczas policyjnej kontroli drogowej

Data publikacji 25.04.2024

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Audi z przyczepką. Jak się okazało, 33-latek posiadał sądowe zakazy prowadzenia pojazdów oraz cofnięte decyzją starosty uprawnienia. Jakby tego było mało, poszukiwany był celem odbycia kary pół roku więzienia. Ponadto przeprowadzone badania wykazały, że mężczyzna jest nietrzeźwy i pod wpływem narkotyków. Mieszkaniec powiatu lubańskiego trafił do policyjnej celi, a zespół pojazdów na parking. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie gminy Sulików zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi, który poruszał się z przyczepką. Podczas podjętych czynności okazało się, że 33-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego jest nietrzeźwy. Dodatkowo policjanci z uwagi na zachowanie mężczyzny zbadali go na zawartość narkotyków. Tester wykazał, że jest pod wpływem metamfetaminy. Ale na tym nie koniec przewinień kierującego, jak się okazało po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych miał on sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte decyzją starosty uprawnienia. Okazał się również osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary pół roku więzienia.

Zanim 33-latek trafił do aresztu, został ukarany za stan techniczny pojazdów, które trafiły na parking strzeżony.

Teraz na wyrok za popełnione przestępstwa będzie oczekiwał za kratami. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony