Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

39-latek zatrzymany za kradzieże części samochodowych oraz paliwa z pojazdów

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi, który w miniony wtorek wieczorem został zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów kryminalnych drugiego komisariatu. Mężczyzna w lutym tego roku wielokrotnie odwiedził jedną z posesji na terenie Wałbrzycha, gdzie z zaparkowanych na placu samochodów kradł paliwo oraz wycinał różnego rodzaju elementy. Jego łupem padły również znajdujące się w pobliskim warsztacie części samochodowe. O losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Do serii zdarzeń miało dojść w okresie od 4 do 17 lutego tego roku na jednej z posesji w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin. Nieustalony wtedy sprawca, po uprzednim wywierceniu dziur w zbiornikach paliwa dwóch ustawionych na placu pojazdów - ciężarowego oraz osobowego - wykradł z nich łącznie 200 litów oleju napędowego. Następnie amator cudzej własności miał wyciąć z mniejszego z aut katalizator, z większego wiązkę przewodów, a ze znajdującej się obok naczepy chłodnicę powietrza. Na tym jednak nie poprzestał, ponieważ z pobliskiego warsztatu samochodowego ukradł także pięć felg aluminiowych, trzy koła do pojazdów, układ wydechowy wraz z katalizatorem oraz akumulator. Straty w tych wszystkich przypadkach oszacowane zostały na kwotę około 36 tys. złotych.

Po tym, jak funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zostali powiadomieni o zdarzeniu, przeprowadzili intensywne czynności w tej sprawie. Analizując zebrane na miejscu informacje oraz wykonując szereg działań operacyjnych, mundurowi ustalili, że za serią przestępstw stoi 39-letni mieszkaniec Mieroszowa. Został on zatrzymany w miniony wtorek około godziny 19:00 w swojej miejscowości.

Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego trafił do policyjnej celi. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnia zarzucanych mu przestępstw i złożył wyjaśnienia. Podejrzany stanie teraz przed sądem. Za kradzieże i kradzieże z włamaniami może spędzić za kratami więzienia nawet 10 lat.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • części samochodowe
  • części samochodowe
  • części samochodowe
Powrót na górę strony