Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miało być 50 złotych zysku - jest blisko 9 tysięcy złotych straty

Data publikacji 26.04.2024

Do policjantów z Komisariatu w Świebodzicach zgłosiła się mieszkanka powiatu świdnickiego, która została oszukana. Na portalu ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż buty, na które pojawiła się osoba chętna. W celu weryfikacji konta do płatności kliknęła otrzymany link i uzupełniła go….. W efekcie z jej konta przelano blisko 9 tysięcy złotych. Policjanci po raz kolejny przypominają, by podczas internetowych transakcji zachowywać rozwagę i NIGDY NIE LOGOWAĆ SIĘ DO BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ POPRZEZ OTRZYMANE LINKI.

Do funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Świebodzicach zgłosiła się 62-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która została oszukana podczas transakcji internetowej.

Kobieta na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż buty za symboliczne 50 złotych. I już po chwili sprzedająca otrzymała wiadomość, że konieczna jest weryfikacja jej konta bankowego, by mogła otrzymać płatność za wystawione buty. W tym celu otrzymała link, który kliknęła i została przekierowana na stronę z wyborem banków.

Tam wybrała swój i znów została przekierowana na stronę przypominającą jej bankowość elektroniczną.

62-latka zalogowała się podając tak jak zawsze login i hasło…..I w tym momencie oszuści uzyskali dostęp do jej konta! PAMIĘTAJMY, BY NIE LOGOWAĆ SIĘ DO BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ POPRZEZ OTRZYMANE LINKI.

Świdniczanka odebrała telefon od nieznanej kobiety, która przedstawiła się jako konsultantka platformy sprzedażowej i poprosiła o wpisanie kodów weryfikacyjnych, które w formie wiadomości sms otrzymała kobieta. Sprzedająca postępowała zgodnie z instrukcjami swojej rozmówczyni, nie przypuszczając, że padła ofiarą oszustów.

W tym samym momencie 62-latka otrzymała również wiadomość z banku, że jej konto zostało zablokowane. Konsultant bankowy poinformował ją również, że oszuści uzyskali dostęp do jej konta i zdążyli przelać blisko 9 tysięcy złotych.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę. Bądźmy ostrożni - to może uratować oszczędności zgromadzone na naszym koncie. Nigdy nie logujmy się do bankowości internetowej poprzez otrzymane linki od osób postronnych.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Świdnicy
mł. asp. Magdalena Ząbek
tel. 607 317 642

Powrót na górę strony