Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo seniorów tematem spotkania z policjantami

Data publikacji 29.04.2024

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców Dolnego Śląska. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego też policjanci bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach w trakcie, których przypominają seniorom zasady bezpieczeństwa, przedstawiają łatwy i zrozumiały algorytm zachowań w sytuacji potencjalnego zagrożenia. Na podstawie przykładów podanych przez policjantów, seniorzy dowiadują się jak nie stać się ofiarą oszustów działających metodą “na policjanta”, „na prokuratora” oraz ,,na administratora".

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie spotkali się z seniorami. W ramach kampanii #ZnamTeNumery policjanci przekazali uczestnikom niezbędną wiedzę, mającą na celu zwiększenie ich bezpieczeństwa oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka, policjanta, prokuratora”, czy „na administratora”.

Policjanci zwrócili uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy, czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów.
Wszystkim zgromadzonym seniorom mundurowi wyjaśnili jak nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych w kontekście zbliżającego się długiego weekendu majowego.

Dodatkowo podczas miłej i przyjaznej wymiany zdań, funkcjonariusze odpowiadali na pytania seniorów związane nie tylko z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, jakie ich nurtują, a mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo.

Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się z swoimi doświadczeniami życiowymi, niejednokrotnie przykrymi, ale pozwalającymi na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. szt. Piotr Sołtysiak
tel. 603 765 940

  • Bezpieczeństwo seniorów tematem spotkania z policjantami
  • Bezpieczeństwo seniorów tematem spotkania z policjantami
  • Bezpieczeństwo seniorów tematem spotkania z policjantami
Powrót na górę strony