Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o groźby karalne oraz uszkodzenie mienia

Data publikacji 29.04.2024

Policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o groźby karalne oraz uszkodzenie mienia. Mundurowi ustalili, że w chwili zdarzenia sprawca znajdował się pod wpływem alkoholu. Jednak chcąc uniknąć odpowiedzialności za dokonane czyny, sprawca ukrył się w swoim mieszkaniu. Całe starania na nic, dość szybko krewki 37-latek trafił w ręce policjantów. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (26 kwietnia) około godziny 20.00 kiedy to policjanci otrzymali zgłoszenie z treści, którego wynikało, że mężczyzna wszczął awanturę, a następnie dokonał uszkodzenia mienia.

Zadysponowany na miejsce patrol potwierdził otrzymane zgłoszenie. Na domiar złego interweniujący policjanci ustalili, że wskazany w zgłoszeniu mężczyzna przy użyciu drewnianej pałki wybił szybę w oknie sąsiadki, a następnie groził jej pozbawieniem życia.

Dość szybko agresywny mężczyzna trafił w ręce policjantów. Chwilę przed przyjazdem patrolu krewki mężczyzna ukrył się w swoim mieszkaniu. Jednak całe starania na nic.

W toku prowadzonych czynności 37-latek był wyraźnie pobudzony i agresywny. Policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Na tej podstawie trafił do policyjnego aresztu.

Tuż po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany, a w trakcie wykonywania czynności procesowych usłyszał stosowne zarzuty. Niebawem o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za popełnione czyny sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

 

Powrót na górę strony