„Medycy w służbie policji – struktura i możliwości” – wykład z udziałem funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu
Koordynator Zespołu ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, ale także koordynator ratownictwa medycznego mł. asp. Wiktor Fedorczuk był jednym z prelegentów podczas wykładu „Medycy w służbie policji – struktura i możliwości”, który odbył się na Uniwersytecie Medycznym 29 kwietnia.
Na co dzień koordynuje prace Zespołu ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, ale także odpowiedzialny jest za ratownictwo medyczne dolnośląskiego garnizonu, a mowa o mł. asp. Wiktorze Fedorczuku jednym z prelegentów wykładu na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.
Całe wydarzenie odbyło się 29 kwietnia pod hasłem Bezpieczna uczelnia. Przedsięwzięcie zrealizowane wspólnie przez Uniwersytet Medyczny i Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu.
Program spotkania obejmował zagadnienia tj.:
- Atak terrorystyczny na terenie uczelni
- Jak zapobiegać?
- Jak się zachować?
- Działaj i ratuj
- Medycy w służbie policji
- Medycy w strukturze organizacyjnej
- Szkolenia medyczne
- Wyposażenie medyczne
- Możliwości kariery zawodowej
Nasz kolega podczas wystąpienia mówił o roli ratowników medycznych w Policji ich uprawnieniach i w jakich sytuacjach są oni niezbędni. Opisał również system szkolenia ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień pierwszej pomocy i kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przyszyli adepci Uniwersytetu usłyszeli również jakim sprzętem dysponuje Policja, w żaden sposób nieodstającym od tego używanego przez systemowe zespoły ratownictwa medycznego. Na zakończenie policjant wskazał, co go motywuje i daje satysfakcję jako policjantowi - ratownikowi.
mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu