Bieżące informacje

4. Światowa Olimpiada Sportowa pn. IPA GAMES 2024

Data publikacji 04.05.2024

W dniach 19-24 maja 2024 r. w miejscowości Braszow w Rumunii odbędzie się 4. Światowa Olimpiada Sportowa pn. IPA GAMES 2024 dla funkcjonariuszy Policji z krajów zrzeszonych w International Police Association. W zawodach wezmą udział zawodnicy i zawodniczki z 28 krajów świata.

Sportowa rywalizacja odbywa się cyklicznie w różnych krajach świata, po wcześniejszym przyznaniu prawa do organizacji. Struktury Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA  działające na terenie podległym Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wystawiają ponad 20-osobową reprezentację, która weźmie udział w zawodach. Sportowcy będą rywalizowali w następujących dyscyplinach:

1. Bieg na 5,ooo metrów (kobiety i mężczyźni).

2. Zawody SSG w piłce nożnej (mężczyźni).

3. Tenis stołowy (mężczyźni i kobiety).

4. Koszykówka 3×3 (mężczyźni i kobiety).

5. Strzelanie z pistoletu 9 mm (mężczyźni i kobiety).

6. Szachy (mężczyźni i kobiety). 

7. Letni Biatlon (mężczyźni i kobiety).

8. Siatkówka 6×6 (mężczyźni i kobiety).

9. Judo (mężczyźni i kobiety).

Reprezentacja Dolnośląskiej Policji składać się będzie z funkcjonariuszek i funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu oraz Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, a także Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Do reprezentacji zostali włączeni również emerytowani policjanci/tki.

Uczestnicy wyjazdu zrzeszeni w Stowarzyszeniu IPA to pasjonaci sportu reprezentujący na przestrzeni wielu lat z sukcesami Polską Policję i IPA na arenie międzynarodowej i krajowej.

Oprócz sportowego wymiaru imprezy Igrzyska będą miały jeszcze wymiar społeczny. Spotkanie funkcjonariuszy z różnych części świata służyło wymianie doświadczeń i tworzeniu więzów przyjaźni i koleżeństwa zawodowego w myśl hasła Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Servo per amikeco – Służyć poprzez przyjaźń. Reprezentujący dolnośląską Policję uczestnicy Igrzysk będą również podpatrywać organizację wydarzenia pod kątem organizacji IPA GAMES w 2026 roku we Wrocławiu.

nadkomisarz Bartłomiej Majchrzak
Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu
ds. Ochrony Praw Człowieka

Powrót na górę strony