Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

30-latek został ukarany mandatem karnym za popełnione wykroczenie… ale na sumieniu miał znaczenie więcej. Odpowie za ograbienie grobów

Data publikacji 02.05.2024

Wywiadowcy z wałbrzyskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który ukradł z nagrobków metalowe figurki z wizerunkiem Jezusa Chrystusa. 30-latek skradzione elementy ukrył w torbie i chciał je sprzedać w punkcie skupu złomu. Policjanci zabezpieczali w całości skradzione mienie. Za to przestępcze działanie grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

1 maja kilka minut po godzinie 16:00 na ul. Al. Wyzwolenia w Wałbrzychu funkcjonariusze z Ogniwa Wywiadowczego z wałbrzyskiej komendy, zauważali na przystanku autobusowym dwóch mężczyzn. Jeden z nich - 31-latek spożywał alkohol, a drugi, młodszy o rok mężczyzna jadł słonecznik i zaśmiecał miejsce publiczne. Za popełnione wykroczenie każdy z nich został ukarany mandatem karnym i mogłoby się wydawać, że na tym interwencja powinna się zakończyć. Jednak mundurowych zaciekawiła torba, którą 30-latek posiadł przy sobie. I tym razem policyjny nos nie zawiódł. Okazało się, że w jej wnętrzu znajdowało się 31 metolowych figurek z wizerunkiem Jezusa Chrystusa.

Wyjaśniając ich pochodzenie, policjanci ustalili, że 30-latek, kilkanaście minut wcześniej ukradł je z nagrobków znajdujących się na cmentarzu parafialnym przy ul. Poznańskiej w Wałbrzychu. Mężczyzna chciał pociąć skradzione metalowe elementy i sprzedać na skupie złomu.

Wałbrzyszanin trafił do policyjnego aresztu i usłyszy zarzuty ograbienia miejsca pochówku. Za taki czyn zgodnie z Kodeksem karnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Osoby, które opiekują się grobami swoich bliskich, a zauważyły kradzież metalowych elementów z nagrobnych pomników, mogą to zgłosić na Komisariat Policji II w Wałbrzychu przy ul. Psie Pole 7.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
aspirant sztabowy Agnieszka Głowacka-Kijek

Powrót na górę strony