Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym i straciła prawo jazdy na 3 miesiące, w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 06.05.2024

Policjanci jeleniogórskiej drogówki weryfikując zagrożenia naniesione przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w Wojcieszycach na krajowej 3 zatrzymali 19-letnią kierującą pojazdem osobowym, która w terenie zabudowanym jechała z prędkością 112 km na godzinę. Kobieta straciła prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo została ukarana mandatem w wysokości 2 tysiące złotych i otrzymała 14 punktów karnych. Pamiętajmy, że przestrzegając ograniczeń prędkości podczas jazdy zwiększamy swoją szansę na bezpieczne dotarcie do celu.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 19-letnią kobietę, która straciła prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

6 maja 2024 roku policjanci w Wojcieszycach na krajowej 3 zauważyli pojazd marki Mini poruszający się z dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierująca w terenie zabudowanym na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę, miała na liczniku aż 112, czyli przekroczyła dozwoloną prędkość o 62 km na godzinę. Policjanci zatrzymali kierującą do kontroli drogowej. Za kierownicą pojazdu siedziała 19-letnia jeleniogórzanka. Została ona skontrolowana w miejscu wskazanym przez mieszkańców powiatu karkonoskiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W związku z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierującej prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarali ją mandatem karnym w wysokości 2 tysiące złotych i naliczyli jej 14 punktów karnych.

Apelujemy do kierowców o rozsądek. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Pamiętaj, że nadmierna prędkość może skrócić Twój czas reakcji w przypadku nagłego zdarzenia, co zwiększa ryzyko wypadku. Przypominamy, że bezpieczna prędkość to taka dostosowana do panujących warunków, tj. natężenie ruchu, stan nawierzchni, własne umiejętności oraz obowiązujące limity prędkości.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony