Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko kilogram metamfetaminy zabezpieczyli policjanci z Bogatyni

Data publikacji 06.05.2024

W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej funkcjonariusze z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 39-latka, u którego zabezpieczyli blisko kilogram metamfetaminy. Nielegalna substancja była schowana w metalowej szafie, w jednym z pomieszczeń gospodarczych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz za czyn, o który jest podejrzany, odpowie przed sądem.

W wyniku prowadzonej intensywnej pracy operacyjnej ukierunkowanej na zwalczanie przestępczości narkotykowej, policjanci kryminalni z Bogatyni zidentyfikowali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W toku realizacji tej sprawy funkcjonariusze potwierdzili zebrane wcześniej informacje i zatrzymali mieszkańca powiatu zgorzeleckiego.

39-latek w jednym z wykorzystywanych pomieszczeń gospodarczych, w metalowej szafie, ukrywał plastikowy pojemnik z krystaliczną substancją. Mundurowi zabezpieczyli znalezione środki, które następnie poddali badaniom. Potwierdziły one, że do policyjnego depozytu trafił blisko kilogram metamfetaminy. Jej właściciel został zatrzymany i na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Przypominamy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony