Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży rozbójniczej zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 06.05.2024

Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego dokonał kradzieży artykułów przemysłowych na kwotę ponad 700 złotych. Szarpał i odpychał ochroniarzy, po chwili został zatrzymany przez policjantów. Na domiar złego sprawca chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego mienia groził pozbawieniem życia pracownikom ochrony. Podczas czynności procesowych mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu. Prokurator wobec sprawcy zastosował wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru Niebawem o losie 37-latka zdecyduje sąd.

W miniony czwartek (2 maja) kilka minut po godzinie 20:00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Głuszycy zostali poinformowani o kradzieży, do której doszło w jednym z marketów. Z treści otrzymanego zgłoszenia wynikało, że całe zdarzenie zostało ujawnione przez pracowników ochrony, którzy postanowili ująć sprawcę kradzieży. Jednak krewki mężczyzna chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego mienia bez żadnych skrupułów zaatakował pracowników ochrony.

Przybyły niezwłocznie na miejsce patrol Policji dokonał zatrzymania 37-letniego mężczyzny. W toku prowadzonych czynności mundurowym udało się w całości odzyskać skradzione chwilę wcześniej artykuły przemysłowe opiewające na kwotę ponad 700 złotych.

Na tej podstawie mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego trafił do policyjnego aresztu. Zebrany do sprawy materiał dowodowy potwierdził, że 37-latek bezpośrednio po dokonaniu kradzieży wyszedł ze sklepu, następnie chcąc utrzymać się w posiadaniu mienia, zaatakował interweniujących pracowników ochrony sklepu, którzy wybiegli za nim na zewnątrz. Na domiar złego sprawca szarpał się z pracownikami ochrony jednak widząc, że nie posiada znaczącej przewagi groził im pozbawieniem życia.

W trakcie wykonywania czynności procesowych sprawca przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu. Na podstawie analizy materiału dowodowego prokurator wobec sprawcy zastosował wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Niebawem o losie 37-latka zdecyduje sąd.

 

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

 

 

Powrót na górę strony