Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał być nowy fotel a są straty na kwotę 999 złotych

Data publikacji 07.05.2024

Mieszkaniec powiatu złotoryjskiego zakupił za pośrednictwem internetu fotel biurowy. Po wpłaceniu na wskazane konto bankowe kwoty 999 złotych okazało się, że nie otrzymał zamówionego towaru. Niestety kontakt ze sprzedającym również urwał się. W sprawie prowadzone jest policyjne postępowanie ale jednocześnie zwracamy się z apelem do mieszkańców: kupujesz lub sprzedajesz przez internet? Nie daj się oszukać!

Do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zgłosił się mieszkaniec powiatu, który poinformował, że został oszukany podczas zakupów przez internet. Mężczyzna wyjaśnił, że kupił fotel biurowy za pośrednictwem strony internetowej. Następnie na wskazany rachunek bankowy przelał pieniądze w kwocie 999 złotych i oczekiwał na paczkę. Niestety po kilkunastu dniach nie otrzymał fotela a sprzedający urwał kontakt. W sprawie prowadzone jest policyjne postępowanie. Jednocześnie zwracamy się do mieszkańców o ostrożność w podobnych sytuacjach.

Jeśli kupujesz w internecie, zawsze sprawdzaj opinie o kupującym. Nie tylko na stronie internetowej ale również w niezależnych źródłach. Zapoznaj się z regulaminem i rozważ płatność dopiero przy odbiorze. Jeśli natomiast sprzedajesz w internecie, nigdy nie klikaj w otrzymane linki i tym bardziej nie loguj się do banku po kliknięciu w otrzymany odnośnik. Nie podawaj danych wrażliwych, a towar wyślij dopiero po otrzymaniu pieniędzy na konto lub potwierdzeniu wykonanej płatności.

Bądź ostrożny i nie daj się oszukać!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Złotoryi
asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony