Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież modułów radiowych. Sprawcy niebawem odpowiedzą przed sądem

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież urządzeń na szkodę jednego z operatorów telekomunikacyjnych. Ich łupem padły moduły o łącznej wartości 50 tysięcy złotych. W toku prowadzonych czynności dowodowych sprawcy przyznali, że skradzione uprzednio moduły sprzedali w punkcie skupu złomu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Za popełniony czyn grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło jeszcze pod koniec kwietnia, na terenie Jeleniej Góry. Sprawcy z terenu stacji bazowej jednej z firm telekomunikacyjnych ukradli 5 urządzeń nadawczych, czyli modułów radiowych o łącznej wartości 50 tysięcy złotych. Bezpośrednio po dokonanej kradzieży skradzione moduły zostały przez sprawców ukryte. Jak wynika z akt sprawy następnego dnia moduły zostały sprzedane w skupie złomu na terenie Jeleniej Góry.

Mundurowi powiadomieni o kradzieży bez zbędnej zwłoki zatrzymali trzy osoby (mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego) podejrzewane o dokonanie tego czynu. W toku prowadzonych czynności dowodowych sprawcy zeznali, że zdecydowali się na sprzedaż urządzeń ze względu na fakt, że po dokonaniu czynu przedstawiały jedynie wartość złomową.

Na podstawie analizy zgromadzonego materiału dowodowego, w miniony wtorek 7 maja prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec sprawców czynu wolnościowego środa zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Niebawem o losie mężczyzn zdecyduje sąd, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony