Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listami gończymi do 4 różnych spraw zatrzymany przez ząbkowickich policjantów

Data publikacji 09.05.2024

Dzisiaj przed godziną 1 ząbkowiccy policjanci zatrzymali 25-latka poszukiwanego listami gończymi do 4 różnych spraw. Mężczyzna miał na sumieniu jednak znacznie więcej, gdyż zostało również za nim wydane 9 nakazów doprowadzenia do różnych spraw, z różnych miast Polski. Mężczyzna jechał jako pasażer samochodu zatrzymanego w nocy do kontroli przez mundurowych. Doskonała praca i skrupulatność ząbkowickich policjantów sprawiły, że najbliższe 2 lata spędzi w zakładzie karnym, odpowiadając za kradzieże i włamania, których się dopuścił.

Do policjantów z Ząbkowic Śląskich każdego dnia wpływają kolejne nakazy, doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Celem funkcjonariuszy jest ustalenie miejsca pobytu tych osób i ich skuteczne zatrzymanie. W niektórych przypadkach jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się, robią wszystko, aby nie doszło do spotkania z mundurowymi. Odpowiedzialności nie da się jednak uniknąć, można ją jedynie odwlec w czasie.

Przekonał się o tym 25-latek zatrzymany około godziny 1 w nocy w Ząbkowicach Śląskich. Ciążące na mieszkańcu powiatu ząbkowickiego zarzuty i perspektywa długiej odsiadki spowodowały, że mężczyzna za wszelką cenę chciał uniknąć kontaktu z szukającymi go policjantami. Jadąc jako pasażer samochodu zatrzymanego do kontroli przez mundurowych, czuł się bezpiecznie. Doskonała praca i skrupulatność ząbkowickich policjantów sprawiły jednak, że został rozpoznany, wylegitymowany i zatrzymany. Po sprawdzeniu jego danych w systemie okazało się, że 25-latek poszukiwany jest aż do 4 różnych spraw karnych listami gończymi. Dowodowo sądy z różnych miast Polski wydały za mieszkańcem powiatu ząbkowickiego 9 nakazów doprowadzenia. Najbliższe 2 lata mężczyzna spędzi w zakładzie karnym, odpowiadając za włamania i kradzieże, których się dopuścił.

Przypominamy, że każda osoba, która posiada informacje dotyczące miejsca pobytu osób poszukiwanych, proszona jest o kontakt pod numerem telefonu 112 lub z najbliższą jednostką Policji.
Policjanci jednocześnie zapewniają o utrzymaniu tajemnicy, co do osoby informującej (art. 280 § 2 kpk).

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
asp. szt. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

Powrót na górę strony