Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy kryminalni zabezpieczyli znaczą ilość środków odurzających i psychoaktywnych

Data publikacji 09.05.2024

Funkcjonariusze realizując informacje własne zatrzymali do sprawy 40-latka i w toku wykonanych czynności dowodowych postawili mu zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. W toku prowadzonych dalszych czynności kryminalni zatrzymali również 43-latka, który usłyszał stosowne zarzuty. Na podstawie zebranego do sprawy materiału dowodowego sąd wobec obu mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci pionu kryminalnego wałbrzyskiej komendy wykorzystując informacje operacyjne ustalili, że mieszkaniec Piaskowej Góry jest w posiadaniu znacznej ilości narkotyków. Z tego powodu w miniony wtorek (7 maja) przed południem kryminalni udali się pod wytypowany adres. Ich przypuszczenia okazały się trafne. W toku prowadzonych czynności policjanci w mieszkaniu mężczyzny ujawnili słoiki, a w nich środki odurzające oraz woreczek strunowy z zawartością w postaci środków psychotropowych.

Po wykonaniu warzenia i badania okazało się, że w pierwszym przypadku była to marihuana o wadze ponad 300 gram, a w drugim tabletki ekstazy. Mundurowi w trakcie czynności zabezpieczyli także wagę elektroniczną telefony komórkowe oraz gotówkę w kwocie 9 tysięcy złotych.

W toku prowadzonych czynności dowodowych śledczy przedstawili 40-latkowi zarzut sprzedaż środków zabronionych prawem.

Jednak to nie był jednak koniec zatrzymań.

Tego samego dnia policjanci kilka ulic dalej zatrzymali 43-latka, który kupował narkotyki od młodszego kolegi. W jego mieszkaniu mundurowi znaleźli środki odurzające w postaci marihuany. Mundurowi i w tym przypadku zabezpieczyli do sprawy telefon komórkowy wałbrzyszanina.

Sąd na podstawie zebranego przez śledczych do sprawy materiału dowodowego zastosował wobec obu mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

  • Dolnośląscy kryminalni zabezpieczyli znaczą ilość środków odurzających i psychoaktywnych
  • Dolnośląscy kryminalni zabezpieczyli znaczą ilość środków odurzających i psychoaktywnych
  • Dolnośląscy kryminalni zabezpieczyli znaczą ilość środków odurzających i psychoaktywnych
Powrót na górę strony