Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy rowerzysta, chcąc uniknąć kary zaproponował policjantom łapówkę

Data publikacji 10.05.2024

Policjanci ze Strzelina zatrzymali mężczyznę, który jechał rowerem, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, zaproponował mundurowym łapówkę. Noc spędził w areszcie. Teraz poniesie odpowiedzialność za swoje czyny.

Strzelińscy policjanci zauważyli na jednej z dróg rowerzystę, który już na pierwszy rzut oka wzbudzał podejrzenia. Jego jazda wskazywała na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie.

Podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu strzelińskiego miał w organizmie ponad promil alkoholu. W związku z powyższym faktem, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, mundurowi zaproponowali mężczyźnie mandat w wysokości 2500 złotych, informując jednocześnie o przysługującym prawie do odmowy przyjęcia mandatu.

Niestety rowerzysta widział inny sposób zakończenia kontroli i dodatkowo odpowie teraz za próbę przekupstwa policjantów, bowiem w trakcie czynności usiłował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę w wysokości 50 złotych. Swoim zachowaniem pogrążył się jeszcze bardziej, bowiem opisane przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Strzelinie

asp. szt. Piotr Sołtysiak
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony