Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci po raz kolejny uderzyli w nielegalny hazard. Straty Skarbu Państwa szacuje się na kilkaset tysięcy złotych

Data publikacji 10.05.2024

Działania operacyjne dolnośląskich policjantów doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Jawora dziewięciu automatów do gier hazardowych. Straty Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością szacowane są na niebagatelną kwotę 400 tysięcy złotych. Zgodnie z Ustawą o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary finansowe, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Jaworscy kryminalni uzyskali informacje z treści, których wynikało, że w dwóch lokalach znajdują się automaty służące do nielegalnych gier hazardowych. Na tej podstawie policjanci niezwłocznie przystąpili do przeprowadzenia realizacji w tym zakresie. Po wejściu do wskazanych miejsc ich przypuszczenia potwierdziły się.

W toku prowadzonych czynności kryminalni ujawnili i zabezpieczyli łącznie 9 działających automatów do gier. Ponadto przeprowadzone na miejscu oględziny potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Jak ustalono wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku w tym przypadku, to kwota aż 400 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Teraz właściciele automatów mogą ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego.

Zgodnie z Ustawą o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysiąca złotych od jednego automatu. Za organizowanie takiego typu gier, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Jaworze
st. sierż. Paulina Domaradzka
tel. 603 039 942

 

 

Film 421-238668.mp4

Opis filmu: Dolnośląscy policjanci po raz kolejny uderzyli w nielegalny hazard. Straty Skarbu Państwa szacuje się na kilkaset tysięcy złotych

Pobierz plik 421-238668.mp4 (format mp4 - rozmiar 5.06 MB)

Powrót na górę strony