Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Egzamin na kartę rowerową z ziębickim dzielnicowym

Data publikacji 11.05.2024

W ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” dzielnicowy z Komisariatu Policji w Ziębicach odwiedził Szkołę Podstawową nr 2, gdzie kilkunastu uczniów przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową uzyskują w ten sposób swoje pierwsze w życiu „prawo jazdy”. Funkcjonariusz swoim doświadczeniem i wiedzą wspierał nauczycieli w ocenie praktycznych umiejętności młodych cyklistów. Wszyscy spisali się na 6! Świeżo upieczonym rowerzystom gratulujemy i życzymy samych bezpiecznie przebytych kilometrów.

W dniu 9 maja br. dzielnicowy z Komisariatu Policji w Ziębicach odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Celem wizyty było wsparcie nauczycieli w przeprowadzeniu egzaminu praktycznego na kartę rowerową.

Egzamin podzielony był na dwa etapy. W pierwszej części, która odbyła się wcześniej, kandydaci musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i pozytywnie zaliczyć test. W drugiej części przeprowadzony został sprawdzian umiejętności praktycznych. Uczestnicy musieli sprawnie pokonać tor i sygnalizować wykonywane manewry oraz pamiętać o obowiązujących przepisach. Policjant zwracał uwagę na to jak cykliści radzą sobie z przeszkodami oraz w jaki sposób pokonują trasę. Funkcjonariusz musi mieć pewność, że przyszły pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego nie stworzy zagrożenia ani dla siebie, ani też innych uczestników w ruchu drogowym.

Warto przypomnieć, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania rowerem, ale również hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego, w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat, będzie karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
asp. szt. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

  • egzamin na kartę rowerową
  • egzamin na kartę rowerową
  • egzamin na kartę rowerową
Powrót na górę strony