Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znalazła złoty łańcuszek, ale nie oddała go właścicielowi - teraz odpowie za popełnienie przestępstwa

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oleśnickiej komendy ustalili, a następnie zatrzymali 39-latkę, która przywłaszczyła złoty łańcuszek o wartości 2500 zł. Kobieta usłyszała już zarzut popełnienia przestępstwa, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Oleśniccy policjanci otrzymali informację, że na terenie jednego z kompleksów rekreacyjnych mieszczących się na ternie powiatu oleśnickiego doszło do kradzieży złotego łańcuszka. Tego typu biżuteria stanowi nie tylko wartość materialną, ale przede wszystkim sentymentalną, która dla właściciela jest bezcenna.

W toku prowadzonych czynności przez oleśnickich policjantów został zabezpieczony monitoring z kompleksu rekreacyjnego, który jasno wskazał sprawcę tego czynu. Okazało się bowiem, że 39-latka zauważyła na podłodze w szatni złoty łańcuszek, po czym przykryła go klapkiem. Na nagraniu wyraźnie widać jak kobieta rozgląda się, po czym podnosi biżuterię z ziemi i chowa do swojej szafki.

Oleśniccy kryminalni, posiadając jedynie wizerunek kobiety, podjęli działania, które pozwoliły im na ustalenie i zatrzymanie 39-latki. Kobieta podczas zatrzymania przyznała się do przywłaszczenia łańcuszka, który miała przy sobie. Teraz za popełnienie przestępstwa przywłaszczenia Sąd może orzec karę nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Film Znalazła złoty łańcuszek, ale nie oddała go właścicielowi - teraz odpowie za popełnienie przestępstwa

Opis filmu: Znalazła złoty łańcuszek, ale nie oddała go właścicielowi - teraz odpowie za popełnienie przestępstwa

Pobierz plik Znalazła złoty łańcuszek, ale nie oddała go właścicielowi - teraz odpowie za popełnienie przestępstwa (format mp4 - rozmiar 18.32 MB)

Pliki do pobrania

  • 14.67 KB
    deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony