Bieżące informacje

Poszukiwany przestępca w rękach policjantów

W sprawę niestawiennictwa 30-latka do zakładu karnego zaangażowali się policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Funkcjonariusze realizując czynności w ramach wystawionego na poszukiwanego sądowego zarządzenia wyczekiwali momentu, w którym mężczyzna pojawi się w rodzinnych stronach. Jak ustalili kryminalni obiekt ich zainteresowania od pewnego czasu przebywał na terenie Holandii.

Policjanci podczas prowadzonych czynności operacyjnych byli czujni. Okienko okazało się bardzo wąskie. Mężczyzna po pojawieniu się w Polkowicach nie rozpakowywał walizki, bowiem nosił się z zamiarem natychmiastowego powrotu.

W ten plan podróży wmieszali się polkowiccy funkcjonariusze, którzy zatrzymali poszukiwanego. Skazany zamiast zgodnie z pierwotnym założeniem trzymać w dłoniach torby podróżne, musiał zadowolić się metalowymi kajdankami oplatające oba nadgarstki.

Poszukiwany przez organy ścigania przestępca trafił tam, gdzie jego miejsce. Były mieszkaniec Polkowic skazany za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia przebywa obecnie w zakładzie karnym.

 

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Polkowicach
asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096

Powrót na górę strony