Bieżące informacje

Ukradł auto – nie spodziewał się, że dostanie więcej zarzutów

Data publikacji 14.05.2024

Operacyjni z Wydziału Kryminalnego z Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Samochodowej lubińskiej Policji – po tym jak otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu, szybko ustalili przebieg okoliczności oraz sprawcę przestępstwa. 21-letni złodziej został przez nich zatrzymany, a samochód odzyskany. Sprawca przeliczył się jednak z ilością zarzutów, jakie mu zostaną postawione. Zapomniał, że ma „na karku” trzy zakazy kierowania.

Kiedy do Komendy Policji na Traugutta w Lubinie zgłosiła się pokrzywdzona mieszkanka powiatu lubińskiego, informując o kradzieży jej auta, do sprawy przystąpili operacyjni z Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Samochodowej Wydziału Kryminalnego.

Detektywi w kilka dni ustalili i zatrzymali 21-latka z Lubina, który pojazd ukradł z jednego z osiedli w centrum miasta. Skradzione i ukryte auto marki Volkswagen o wartości 10 tysięcy złotych zostało zabezpieczone i przekazane właścicielce.

Młody lubinianin, choć zaskoczony zatrzymaniem, liczył się z zarzutem kradzieży, który może mu zostać postawiony. Nie spodziewał się jednak, że tutejsi kryminalni przeanalizują dokładnie kiedy i gdzie podejrzany poruszał się pojazdem.  

Na podstawie ich pracy operacyjnej zatrzymany usłyszał oprócz wspomnianej kradzieży auta, 11 innych zarzutów dotyczących kierowania pojazdem pomimo orzeczonych sądowo zakazów prowadzenia oraz posługiwania się innymi, nieprzypisanymi do danego pojazdu tablicami rejestracyjnymi.

Teraz o losie młodego lubinianina zadecyduje sąd. Zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Krzysztof Pawlik
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony