Bieżące informacje

Wrocławscy policjanci zatrzymali parę, która posiadała znaczne ilości środków odurzających

Data publikacji 14.05.2024

Policjanci jednego z wrocławskich komisariatów zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mundurowi znaleźli w dwóch mieszkaniach marihuanę, substancje odurzające w postaci białego proszku i różowych kryształów, kilkadziesiąt tabletek psychoaktywnych oraz zgrzewarkę do woreczków strunowych, wagi elektroniczne i telefony komórkowe. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec prowadzili ostatnio czynności operacyjne w sprawie dotyczącej narkotyków. Policjanci obserwowali miejsce na terenie jednego z osiedli, gdzie mógł przebywać młody mężczyzna posiadający środki odurzające.

Namierzyli go i wylegitymowali. Podczas czynności 26-latek zaczął być agresywny w stosunku do funkcjonariuszy, zaczął się szarpać, krzyczeć i kierować słowa obelżywe w stosunku do policjantów. Ponadto w trakcie obezwładniania, mężczyzna ugryzł jednego z interweniujących kryminalnych.

Po sprawdzeniu mieszkania 26-latka funkcjonariusze znaleźli marihuanę, z której można było uzyskać ponad 250 porcji handlowych. Oprócz tego białą krystaliczną substancję psychoaktywną i 84 tabletki psychotropowe, których posiadanie jest zabronione. Zabezpieczono jeszcze zgrzewarkę do woreczków strunowych i 4 telefony komórkowe.

Ponadto w tej sprawie zatrzymana została jeszcze 26-letnia kobieta, u której w mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli marihuanę, z której można było uzyskać ponad 300 porcji handlowych, substancję psychoaktywną w postaci białego proszku i różowych kryształków oraz 96 różnych tabletek oraz dwie wagi elektroniczne.

Para usłyszała zarzut posiadania środków odurzających znacznej ilości, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Ponadto 26-latek usłyszał jeszcze dodatkowo zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, wpływanie na czynności służbowe w celu ich zaniechania oraz znieważenie funkcjonariusza publicznego. Za przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
kom. Wojciech Jabłoński
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony